Biokominki

Magia płomieni

wszędzie tam gdzie zechcesz

Od lat pokolenia fascynowały się ogniem, jako delikatnym i ulotnym żywiołem. Żółto-czerwone płomienie i złote iskry tworzą niepowtarzalne, nieuchwytne, tańczące obrazy. To właśnie one zamknięte w odpowiednią i przemyślaną kompozycję wprowadzają magię do każdego wnętrza, w którym się znajdą, nadając mu moc. Ta moc i ciepło skupiały od lat wokół palenisk wszystkich domowników. Widok żywego ognia oczyszcza także nasz organizm ze złych emocji, które gromadzimy w sobie w ciągu pełnych napięcia dni.

 

Biokominek to doskonały sposób na klimat i ciepło w Twoim domu, biurze, hotelu lub restauracji

Biokominek jest to nowoczesna, znacznie wydajniejsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego kominka. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii do jego montażu nie wymagane są żadne pozwolenia, nie trzeba posiadać instalacji kominowej. Urządzenia można umieścić więc w każdej przestrzeni, zarówno mieszkalnej, jak i komercyjnej. W zależności od rodzaju można zawiesić je na ścianie, postawić na stole, półce czy na podłodze lub zabudować w indywidualnie zaprojektowaną konstrukcję. Biokominki charakteryzują się także mobilnością, stąd mogą być dowolnie przemieszczane, nie tylko w obrębie jednego pomieszczenia, ale także między całymi przestrzeniami czy obiektami.

Biokominki zyskały popularność nie tylko ze względu na brak ograniczeń w montażu, wygodną eksploatację oraz fakt, iż zapewniają żywy ogień i ciepło. Biokominki to przede wszystkim atrakcyjny i niekonwencjonalny design. Na rynku dostępnych jest wiele form, wzorów i wersji kolorystycznych tych urządzeń, stąd każdy może zaaranżować swoje wnętrze zgodnie z indywidualnymi preferencjami i stylem pomieszczeń. Dostępne są zarówno biokominki nowoczesne, jak i biokominki oprawione w klasyczną obudowę. Istnieje również możliwość stworzenia własnego projektu (biokominek na indywidualne zamówienie), uwzględniającego wszystkie oczekiwania Klienta.

Bezpieczeństwo

Biokominki są to całkowicie bezpieczne urządzenia. Zasilane są biopaliwem na bazie bioalkoholu pochodzenia organicznego. Podczas procesu spalania bioetanol wypala się niemal w 100%, a produktami tego spalania są jedynie ciepło, para wodna i znikoma ilość dwutlenku węgla, która nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia.

Spalanie biokominek, co produkuje biokominek, bezpieczeństwo biokominek

Bioetanol spala się bezwonnie, nie wytwarzając przy tym sadzy, dymu czy popiołu, stąd obsługa biokominka jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza niż eksploatacja tradycyjnego kominka. Dodatkowo rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w większości biopalenisk gwarantują zatrzymanie biopaliwa w sytuacji przechylenia się biokominka, a tym samym zapobiegają jego rozprzestrzenieniu w przypadku wywrócenia urządzenia. Bezpieczeństwo biokominków zapewniają również odpowiednie certyfikaty, testy i gwarancje udzielane przez producentów.

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowania biokominków należy pamiętać, aby korzystać z biokominka prawidłowo, zgodnie z jego przeznaczeniem, instrukcją obsługi oraz zaleceniami producenta, ponieważ jedynie to gwarantuje całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

Jakość i ekologia

Zarówno konstrukcja biokominków, ich obudowa, jak i samo biopalenisko są wykonywane z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie temperatury. Do standardowych materiałów można zaliczyć m.in. stal nierdzewną, kamień, ceramikę czy szkło hartowane. Dostępne są również biokominki zaprojektowane przez słynnych projektantów, do stworzenia których wykorzystali oni inne tworzywa, w tym np. wysokiej jakości skórę.

Biokominki zasilane są też najwyższej jakości biopaliwem. Bioetanol jest odnawialnym źródłem energii, wyprodukowanym w procesie fermentacji cukrów i skrobiowych komponentów produktów ubocznych roślin – głównie trzciny cukrowej i roślin zbożowych przy użyciu drożdży. Bioetanol może być również produkowany z kukurydzy, ziemniaków, mleka, ryżu, buraków, a nawet winogron lub bananów.

z czego robi się bioetanol, składniki bioatanolu, ekologia a biokominek, ekologiczny kominek

Bioetanol produkowany jest z surowców pochodzenia organicznego. Wytwarzany podczas spalania bioetanolu dwutlenek węgla jest absorbowany przez rośliny w procesie fotosyntezy, odżywia je i wpływa na ich wzrost. Następnie z roślin produkowany jest bioetanol. Cykl ten jest nieskończonym procesem tworzenia i spalania energii, co sprawia, że bioetanol jest corbonowo neutralnym dla środowiska paliwem.

proces spalania bioetanolu, ekologiczny kominek

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące biokominków, związane z ich montażem lub eksploatacją, zapraszamy do odwiedzenia naszego działu z poradami.  Zachęcamy również do kontaktu bezpośredniego z nami. Z przyjemnością udzielimy Państwu wyczerpujących odpowiedzi, rozwiążemy wszystkie wątpliwości.