Biokominek narożny lewostronny
Biokominek narożny najczęściej montuje się je na rogu przygotowanej wcześniej ściany z płyty G-K. Podobnie jak wszystkie inne biokominki nie wymaga skomplikowanego montażu jak w przypadku tradycyjnych kominków z uwagi na brak konieczności podłączania doprowadzenia tlenu oraz odprowadzenia spalin. Brak komina gwarantuje swobodę aranżacji. Biokominek narożny występuje w wielu rozmiarach i konfiguracjach. Z tej kategorii znajdziesz biokominki narożne otwarte na lewą stronę. Jeśli nie znalazłeś gotowego modelu w odpowiednich rozmiarach skontaktuj się z nami - jesteśmy w stanie przygotować biokominek na zamówienie
17 produktów
Jak zamontować biokominek narożny?
Biokominek narożny jest dużo łatwiejszy w montażu niż jego tradycyjna wersja zasilana drewnem. Nie ma potrzeby wykonywania instalacji doprowadzenia powietrza oraz odprowadzenia spalin. Wystarczy jedynie wykonać zabudowę o konstrukcji profilowej i obłożyć płytami g-k (wersja ognioodporna - czerwona). W przygotowany otwór o odpowiednich wymiarach wsuwamy biokominek i gotowe. Wykończenie zabudowy wykonujemy według uznania - można użyć kamienia naturalnego, ceramiki, glazury lub płyt betonowych. Można również pomalować zabudowę farbą lateksową. Nie zaleca się natomiast stosowania forniru lub tapet - z uwagi na temperaturę mogą się odklejać lub odkształcać.
Biokominki narożne - rodzaje ramy
Narożny biokominek z reguły posiada dwa rodzaje ramy. W zależności od konstrukcji może mieć wysunięte poza korpus brzegi. W tym przypadku nie trzeba się martwić o perfekcyjne wykończenie otworu pod urządzenie. Cechą tego rozwiązania jest widoczna od frontu i od boku czarna opaska będąca częścią biokominka.
Drugie rozwiązanie to zabudowane i zlicowane ściany boczne. Dzięki temu kominek narożny jest bardziej dyskretnie wkomponowany w zabudowę. Minusem tej wersji jest koniczność estetycznego wykończenia otworu pod biokominek narożny.
Czy biokominek narożny jest bezpieczny?
Dobrej jakości biokominek narożny wyposażony jest we własny system odpowietrzający, który chroni przed powstaniem ciśnienia pod paleniskiem w przypadku przelania urządzenia. Dodatkową ochronę stanowi również drugi zbiornik pod paleniskiem, który nie pozwoli wylanemu biopaliwu wydostać się poza obrys tego biokominka do zabudowy. Warto doposażyć go w szyby ochronne, które podnoszą bezpieczeństwo użytkowania oraz stabilizują płomień. Jest to ważne, gdy w domu są dzieci lub zwierzęta. Bezpieczeństwo gwarantują wysokiej jakości materiały oraz certyfikowane paleniska z grubej stali kwasoodpornej.