Biokominki na ścianę
Biokominek na ścianę oznacza banalnie prosty montaż. Taki biokominek wieszamy jak obraz czy półkę na książki. Jesli nie znalazłeś modelu dla siebie skontaktuj się z nami, a my wykonamy dla Ciebie biokominek na zamówienie Jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy pomysł w dowolnym kolorze i rozmiarze.
110 produktów
W jakim pomieszczeniu sprawdzi się biokominek na ścianę?
Nie każdy posiada wielki dom i może pozwolić sobie na rozbudowany kominek tradycyjny, który wymaga skomplikowanych instalacji i wcześniejszego przygotowania. I tutaj z odsieczą przychodzą biokominki. Ekologiczny kominek na bioetanol przymocowany do ściany zajmuje niewiele miejsca i nie potrzebuje żadnych przewodów kominowych. Brak skomplikowanych instalacji sprawia, że masz ogromną swobodę w decydowaniu na której ścianie chcesz zamontować swój biokominek.
Najczęstszym wyborem jest oczywiście ściana w salonie. Biokominek wiszący najlepiej prezentuje się w centralnym miejscu naprzeciwko kanapy, ale również dobrze wygląda zawieszony nad stołem jadalnym. Wielu klientów wprowadza klimat i ciepło prawdziwego ognia do swojej sypialni montując biokominek na ścianie vis-à-vis łóżka. Dobrym pomysłem jest również montaż w łazience, aby korzystać z długich kąpieli w wannie przy blasku płomienia. Niewielki kominek na bioetanol to tym przypadku wygodniejsze rozwiązanie niż świece woskowe.
Jak zamontować biokominek na ścianie?
Ogromną zaletą biokominków na ścianę tego typu jest prostota ich montażu. W większości przypadków procedura jest identyczna jak w przypadku półki lub obrazu. Należy wywiercić w odpowiednich miejscach otwory, umieścić kołki montażowe po czym zawiesić biokominek na ścianie. Większość producentów dołącza do zestawu odpowiednie akcesoria, aby urządzenie było stabilnie przymocowane. Biokominki na ścianę najczęściej posiadają dwa typy obudowy - otwartą i zamkniętą. W przypadku tych pierwszych warto przygotować wcześniej w ścianie niewielką wnękę o odpowiednich rozmiarach, aby ukryć boki biokominka. Istnieją również modele o wykończonych, pełnych i zabudowanych krawędziach, które będą wyglądały estetyczniej z każdej strony i nie wymagają żadnych prac remontowych, aby pięknie się prezentować na każdej ścianie.
Kolejną już bardziej skomplikowaną opcją, jest montaż biokominka do zabudowy. Tego typu montaż wymaga przygotowania wnęki jednak otwiera przed nami większe możliwości aranżacji pomieszczenia. Warto rozważyć biokominek dwustronny (na przestrzał). Dzięki temu możemy podziwiać płomień z dwóch pomieszczeń posiadając tylko jedno urządzenie.
Na jakiej ścianie można zamontować biokominek?
Należy pamiętać, że powierzchnia ściany musi być wykonana z materiałów odpornych na temperaturę. Wszelkiego rodzaju forniry lub tapety niestety nie nadają się do montażu na nich biokominka. Zwykła pomalowana ściana, kamień naturalny lub terakota będą najlepszym wyborem. Doskonałe tło dla modeli industrialnych stanowi nieotynkowana cegła lub beton.