Biokominki na ścianę | Ambusto

Biokominki na ścianę

Biokominek wiszący na ścianę oznacza banalnie prosty montaż. Wieszamy go jak obraz czy półkę na książki. Sprawdź bogatą ofertę biokominków z szybą lub bez. Jesli nie znalazłeś modelu dla siebie skontaktuj się z nami. Jesteśmy w stanie zrealizować na zamówienie praktycznie każdy pomysł w dowolnym kolorze i rozmiarze.

Filtry

Cena

285,00 zł - 16 005,00 zł

Szerokość

40 - 185

Wysokość

30 - 105

Głębokość

0 - 45

Szyba ochronna

Kolor

Czas realizacji zamówienia dni robocze

Producent

122 produktów

Siatka
Siatka 2
Lista 1
Lista 2
Katalog

W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się biokominek na ścianę?

Nie każdy posiada wielki dom i może pozwolić sobie na rozbudowany kominek tradycyjny, który wymaga skomplikowanych instalacji i wcześniejszego przygotowania. I tutaj z odsieczą przychodzą biokominki. Urządzenie przymocowane do ściany zajmuje niewiele miejsca i nie potrzebuje żadnych przewodów. Komin jest zbędny dlatego masz ogromną swobodę w decydowaniu gdzie chcesz go zamontować. 

Najczęstszym wyborem jest oczywiście salon. Biokominek wiszący najlepiej prezentuje się w centralnym miejscu naprzeciwko kanapy, ale również dobrze wygląda zawieszony nad stołem jadalnym. Wielu klientów wprowadza klimat i ciepło prawdziwego ognia do swojej sypialni montując biokominek na ścianie vis-à-vis łóżka. Dobrym pomysłem jest również montaż w łazience, aby korzystać z długich kąpieli w wannie przy blasku płomienia. Niewielki biokominek to tym przypadku wygodniejsze rozwiązanie niż świece ozdobne.

Jak zamontowac biokominek na ścianie?

Ogromną zaletą biokominków tego typu jest prostota ich montażu. W większości przypadków procedura jest identyczna jak w przypadku półki lub obrazu. Należy wywiercić w odpowiednich miejscach otwory, umieścić kołki montażowe po czym przykręcić biokominek na ścianie. Większość producentów dołącza do zestawu odpowiednie akcesoria, aby urządzenie pewnie trzymało się sciany. 

Należy pamiętać, że powierzchnia ściany musi być wykonana z materiałów odpornych na temperaturę. Wszelkiego rodzaju forniry lub tapety niestety nie nadają się do montażu na nich biokominka. Zwykła pomalowana ściana, kamień naturalny lub terakota będą najlepszym wyborem. Doskonałe tło dla modeli industrialnych stanowi nieotynkowana cegła lub beton.