Ogrzewacz tarasowy na gaz
Ogrzewacz gazowy to wyjątkowo przydatny gadżet na każdym tarasie. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla miłośników spędzania czasu na wolnym powietrzu. Dzięki niemu każda impreza czy spotkanie rodzinne odbędzie się w komfortowej atmosferze. Oferowane przez nas ogrzewacze tarasowe to niezwykle eleganckie i bezpieczne urządzenia. Atrakcyjny wygląd oraz przyjemne ciepło sprawią, że ogrody i tarasy w domach lub restauracjach będą zawsze pełne gości zarówno w wiosenne, letnie, jak i jesienne wieczory. Decydując się na ogrzewacz gazowy przedłużysz sobie lato. Niska temperatura nie będzie już przeszkodą w wypoczynku w ogrodzie. Dodatkowo pięknie rozświetli Twoją przestrzeń.
125 produktów
Jak działa ogrzewacz tarasowy?
Ogrzewacz tarasowy to przenośne urządzenie grzewcze zasilane płynnym gazem (propan lub propan-butan czyli LPG) dostarczanym z butli. Większość modeli oferowana na polskim rynku przystosowana jest do pracy ze standardową butlą 11 kg – tej samej, której używamy do zasilania grilli gazowych lub kuchenek gazowych w miejscach gdzie gaz ziemny nie jest dostępny.
Spalając gaz ogrzewacz emituje ciepło. Z uwagi na wysoką efektywność spalania świetnie nadają się do niedrogiego ogrzewania osób przebywających w przestrzeniach otwartych lub pół-otwartych.
Takie urządzenie w chłodniejsze wieczory skutecznie poprawia komfort termiczny, a przy okazji tworzy magiczną atmosferę. Odpowiednio dobrany ogrzewacz gazowy stanie się ozdobą tarasu lub ogrodu.
Ogrzewacz tarasowy - rodzaje
Ogrzewacze ogrodowe możemy podzielić na cztery kategorie. Poniżej prezentujemy ich podział wraz z krótkim opisem na temat ich zastosowania.
- Ogrzewacz gazowy w formie parasola
Najpopularniejsze i zarazem najtańsze rozwiązanie. Butle umieszcza się w podstawie, a cienki maszt wieńczy głowica grzewcza wraz z odbłyśnikiem gorącego powietrza. Całość wygląda mniej więcej jak parkowa latarnia. Tego typu modele przeznaczone są stricte do ogrzewania, a ich płomień pozostaje niewidoczny. Emitują ciepło o dość szerokim promieniu przez co przy pomocy jednego urządzenia można zapewnić komfort większej ilości osób. Ich zaletą jest również to, że najwyższą temperaturę osiągają na wysokości około 180 cm (czyli z dala od małych i ciekawskich rączek).
Modele przeznaczone na rynek profesjonalny (HoReCa) mogą być wyposażone dodatkowo w stolik dzięki czemu każdy small-talk przy drinku odbywać się będzie w komfortowej atmosferze.
- Ogrzewacze gazowe hybrydowe
Łączą cechy charakterystyczne dla parasola grzewczego z efektownym płomieniem pochodni. Nie tylko ogrzewają przestrzeń, ale także pięknię ją rozświetlają. Płomień chroniony jest szkłem borowo-krzemowym, dzięki czemu jest osłonięty od wiatru. Całość dodatkowo zabezpieczona jest siatką ze stali nierdzewnej, aby chronić przed uszkodzeniem mechanicznym szkła.
Szeroki odbłyśnik zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Topowe modele wyposażone są w system bezpieczeństwa, które w przypadku przewrócenia urządzenia natychmiastowo odcinają dopływ gazu.
Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które oprócz efektu grzewczego chcą osiągnąć magiczną atmosferę każdego wieczoru na tarasie.
- Ogrzewacz ogrodowy w formie kominka gazowego
Ogrzewacz w formie niskiej wieży, w którym prostokątna osłona na butlę tworzy cokół, a osłona płomienia estetyczną szklaną gablotkę. Całość tworzy piękny efekt dekoracyjny stanowiąc wyjątkowo estetyczną ozdobę każdego tarasu lub ogródka. Produkt zaprojektowany z naciskiem na efekt dekoracyjny. Ciepło w tym urządzeniu generowane jest na stosunkowo niedużej wysokości dlatego najlepszy efekt cieplny osiągniemy siedząc w jego bliskiej odległości. Aby więc zatem ogrzać swoich gości podczas długich wieczornych spotkań towarzyskich należałoby pomyśleć o zakupie dwóch lub więcej takich urządzeń.
- Ogrzewacz tarasowy piramida
Jest to swego rodzaju kompromis pomiędzy niskim prostokątnym kominkiem gazowym za parasolem gazowym. Podstawa wraz z gablotką tworzą wysoką piramidę zakończoną niewielkim odbłyśnikiem ciepła w celu jego lepszej dystrybucji.
Ogrzewacz tarasowy na gaz - zasady bezpieczeństwa:
Należy pamiętać, iż są to urządzenia do zastosowań zewnętrznych i nie wolno użytkować ich w przestrzeniach mieszkalnych. Każde z nich poprzez spalanie gazu emituje dwutlenek węgla oraz dużą ilość ciepła. W tracie pracy niektóre części promiennika mocno się nagrzewają, a w szczególności: rura szklana, odbłyśnik, siatka zabezpieczająca, górny zespół daszków i deflektorów. Dotknięcie tych części w trakcie pracy oraz bezpośrednio po jej zakończeniu może spowodować oparzenia.
Promiennik gazowy należy ustawiać na równej, stabilnej powierzchni zapewniając odpowiednią odległość od materiałów posiadających jakiekolwiek cechy palności lub mogących pod wpływem ciepła ulec uszkodzeniu (deformacji, spieczeniu, nadtopieniu). Minimalna odległość, z każdej strony promiennika od elementów wykonanych z tych materiałów winna wynosić co najmniej 0,6 metra.
Przy eksploatacji promiennika pod zadaszeniem, lub w miejscach zabudowanych należy zapewnić właściwą wentylację (co najmniej 20% kubatury otwartej).
Ogrzewacz tarasowy cena:
Najtańsze modele kosztują kilkaset złotych. Przedział cenowy dla średniej półki to około 2000 do 3000 pln. Topowe modele sterowane z pilota mogą kosztować nawet 7000 pln.
Cena urządzenia ma bezpośrednie przełożenie na jakość wykonania. Ogrzewacze sygnowane przez renomowanych producentów są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co przekłada się na ich długowieczność.
Jak wybrać ogrzewacz tarasowy dla siebie?
Wybierając ogrzewacz gazowy, należy zwrócić uwagę nie tylko na design i jakość wykonania, ale także na efektywność cieplną oraz sposób emitowania ciepła.
- Jeśli chcesz, żeby Tobie i wszystkim gościom po prostu było ciepło wybierz klasyczny parasol gazowy.
- Jeśli chcesz, żeby Tobie i wszystkim gościom było ciepło, a przy tym zależy Ci na naturalnym rozświetleniu przestrzeni pięknym płomieniem wybierz ogrzewacz hybrydowy.
- Jeśli chcesz, aby Tobie i wszystkim gościom było ciepło, a przy tym zależy Ci na estetycznym i subtelnym wyglądzie Twojego tarasu wybierz prostokątny kominek gazowy Planika Faro (a najlepiej kup dwie sztuki). Z finansowego punku widzenia dwie sztuki Faro kosztują tyle samo jak jeden Vulkan Etna lub Enders Vulano.