Biokominek pod telewizorem

Biokominek pod telewizorem

Urządzanie mieszkania, szczególnie niewielkiego oznacza zazwyczaj sporo kompromisów. Nie zawsze znajdzie się przestrzeń, aby zamontować telewizor i biokominek w idealnej pozycji czyli prostopadle do siebie (na dwóch różnych ścianach). W poniższym artykule dowiesz się, w jaki sposób bezpiecznie oraz estetycznie umieścić biokominek oraz telewizor na jednej ścianie. Czy taki układ ma sens?

Trzeba pamiętać, że każdy biokominek jest urządzeniem grzewczym, w którym mamy do czynienia z prawdziwym płomieniem. Ciepło oddawane przez biokominek wędruje do góry. Montując wrażliwe urządzenia RTV bezpośrednio nad paleniskiem narażamy je na uszkodzenie. 

Mamy zatem trzy opcje montażu biokominka razem z tv

  • montaż biokominka obok telewizora (nie bezpośrednio pod telewizorem) zachowując odpowiednie odległości. Ilustruje to poniższa grafika:

  • montaż telewizora we wnęce nad biokominkiem zachowując zachowując wymagane odległości. Gorące powietrze nie uderza bezpośrednio w urządzenie tylko jest odbijane i kierowane w stronę pomieszczenia. Telewizor we wnęce pozostaje nieogrzewany. 

  • montaz telewizora nad biokominkiem z użyciem przesłony/półki odbijającej gorące powietrze. Półkę należy obowiązkowo wykonać z materiału niepalnego i odpornego na wysokie temperatury   np. kamieniem naturalnym, płytkami ceglanymi, stalą czy szkłem hartowanym. 

Bezpieczne odległości można zmniejszyć również za pomocą odpowiednio przygotowanych kanałów w odprowadzających ciepło. Przykłady takich rozwiązań znajdziesz poniżej:

Jeśli wydaje Ci się to zbyt skomplikowane, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy w przygotowaniu odpowiedniej zabudowy. Na każdej karcie produktu biokominków automatycznych znajdziesz również szczegółowe instrukcje montażu dla profesjonalistów.

Każdy projekt możesz, a nawet powinieneś skonsultować wcześniej z naszym fachowcem. Przy zakupie biokominka u nas oczywiście udzielamy takich porad bezpłatnie. Zadzwoń pod numer 71 307 07 05 lub napisz na [email protected]