Paliwo do biokominka Bionlov® | Autoryzowany sprzedawca

Paliwo do biokominka - Bionlov ® Premium

W naszej ofercie znajdą Państwo jedynie najwyższej jakości paliwo do biokominka, które zostało przetestowane przez nasz zespół ekspertów. Wybierając oferowane przez nas biopaliwo można mieć więc pewność, że są one całkowicie bezpieczne dla Państwa zdrowia. Na różnego rodzaju portalach aukcyjnych dostępne jest trochę tańsze biopaliwo, jednak jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Skutkiem zakupu wątpliwego pochodzenia bioetanolu może być uszkodzenie biokominka, trudności w rozpalaniu, nienaturalnie kolorowy płomień.

Filtry

Cena

75,00 zł - 420,00 zł

Czas realizacji zamówienia dni robocze

Producent

15 produktów

Siatka
Siatka 2
Lista 1
Lista 2
Katalog

Bezpieczne biopaliwo do kominka

Kupując biopaliwo Bionlov masz pewność, że Twój biokominek zawsze będzie działał prawidłowo. Zostało ono przebadane przez PZH i przetestowane w biokominkach standardowych jak i automatycznych. Podczas spalania daje stabilny, piękny żółty płomień oraz nie wydziela zapachu. Bioetanol jest to w 96,5% alkohol denaturowany, nie nadający się do spożycia przez ludzi. Bioetanol spala się czysto i bez osadów, bezwonnie i bezdymnie. Podczas procesu wypalania powstaje jedynie para wodna i dwutlenek węgla, który w pomieszczeniach o standardowej wentylacji nie stanowi żadnego zagrożenia. 

Z czego jest produkowane paliwo do biokominka

Bioetanol, lub po prostu etanol, jest odnawialnym źródłem energii wytwarzanym przez fermentację cukrów i skrobiowych składników produktów roślinnych (głównie trzciny cukrowej i roślin uprawnych, takich jak zboża) przy użyciu drożdży. Produkuje się go również z kukurydzy, ziemniaków, mleka, ryżu, buraków, a od niedawna także z winogron. Wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem bioetanol jest całkowicie bezpieczny zarówno dla ludzi i zwierząt, jak i dla środowiska naturalnego, ponieważ produkowany jest z organicznych surowców, jest biodegradowalny i, w przeciwieństwie do innych paliw, w znikomym stopniu wpływa na klimat, co przyczynia się do jego ochrony.

Jak długo spala się biopaliwo w kominku?

Okres spalania biopaliwa w kominku jest zależny przede wszystkim od dwóch czynników – od rodzaju palnika oraz od stopnia jego. Zwykle jeden litr biopaliwa zapewnia od 3 do 6 godzin palenia, w zależności od ustawienia płomienia. Parametry cieplne, czyli porównanie kaloryczności różnych surowców: biopaliwo ok. 30 MJ/kg, drewno 12MJ/kg, benzyna 45MJ/kg, węgiel kamienny 24 MJ/kg. W naszej ofercie posiadamy butelki o różnej pojemności (1 oraz 5 litrów) oraz akcesoria ułatwiające nalewanie - na przykład dedykowany kranik.