Biokominki ogrodowe i na taras | Ambusto

Biokominki ogrodowe - znajdź biokominek na swój Taras

Jednym z najprzyjemniejszych miejsc, gdzie można spędzić letni wieczór jest nasza prywatna oaza spokoju – ogród, balkon lub taras. Nieważne, czy wolimy leniuchować w hamaku, spędzić romantyczny wieczór we dwoje czy grillować z przyjaciółmi. Lubimy, gdy gdzieś w tle iskrzy ogień.

Myśląc o otwartym ogniu na świeżym powietrzu wyobrażamy sobie najczęściej zwykłe ognisko opalane drewnem. Niestety przygotowanie go jest czasochłonne, wymaga wyznaczenia specjalnego miejsca oraz nie wszędzie można je rozpalić ze względu na przepisy oraz czystą logikę (mamy tu na myśli na przykład balkon w mieszkaniu). Odpowiedzią na te ograniczenia są właśnie biokominki ogrodowe. Wybierz już teraz biokominek ogrodowy na swój taras.

Filtry

Cena

285,00 zł - 22 575,00 zł

Szerokość

20 - 130

Wysokość

0 - 120

Głębokość

15 - 105

Szyba ochronna

Kolor

Czas realizacji zamówienia dni robocze

Producent

100 produktów

Siatka
Siatka 2
Lista 1
Lista 2
Katalog

Biokominki zewnętrze - mobilne źródło ciepła i magicznej atmosfery

Biokominki tarasowe to najczęściej niewielkie, mobilne urządzenia stanowiące doskonałe uzupełnienie każdego miejsca spotkań. Tworzą wyjątkową atmosferę podczas długich wieczorów. Zostały wykonane z materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane na zewnątrz. Nie generują dymu, brudu ani sadzy przez co żaden sąsiad nie będzie miał do nas pretensji. Rozpalenie biokominka zajmuje kilka sekund, a po wygaszeniu nie musimy niczego sprzątać.

Co więcej możemy cieszyć się widokiem prawdziwego ognia o każdej porze roku. Latem biokominki tworzą niepowtarzalną atmosferę nie tylko podczas spokojnych wieczorów, ale również podczas spotkań towarzyskich urządzanych w ogrodzie. Zimą, odpoczywając w ciepłym pokoju, możemy podziwiać grę płomieni, emanujących atmosferą ciepła w te mroźne miesiące.

Biokominki ogrodowe to eko kominki

Biokominki ogrodowe są ekologiczne. Bioetanol używany jako paliwo spala się bardzo czysto, w przeciwieństwie do drewna, węgla czy gazu, emitując jedynie parę wodną oraz niewielką ilość dwutlenku węgla. Eko kominek na balkonie to bezpieczne, uniwersalne i wygodne w użyciu źródło ciepła i magicznej atmosfery. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów więc wpasuje się w każdy styl i gust.

Biokominek na tarasie - aranżacje

Nowoczesne formy biokominków tarasowych pozwalają wykazać się wyobraźnią i kreatywnością. Biokominek ogrodowy do zabudowy możemy zaaranżować w tradycyjnym palenisku, ułożonym z kamienia, umieścić w ceramicznej donicy lub w meblu. Z kolei dzięki minimalistycznemu wzornictwu wolnostojących biokominków ogrodowych możemy po prostu postawić je w wybranym przez siebie miejscu w zależności od naszych upodobań i architektury ogrodu. Biokominek na tarasie to wolność aranżacji i wolność wyboru. Kilka przykładów aranżacji znajdziesz w naszym profilu na Pinterest.

Biokominki ogrodowe - bezpieczeństwo

Specjalny wsad chłonny do bioetanolu zmniejsza ryzyko przelania i w efekcie wylania substancji na zewnątrz. Dodatkowo zapobiega rozlaniu się biopaliwa w przypadku przewrócenia urządzenia. Ważnym elementem bezpieczeństwa w biokominku ogrodowym jest szyba ochronna. Szkło boro-krzemowe zapewnia odporność na wysokie temperatury i chroni płomień od podmuchów wiatru.

Pamiętaj tylko, aby zachować bezpieczny odstęp od materiałów palnych takich jak naj przykład serwetki czy inne tekstylia. Ustawienie biokominka powinno uwzględniać również bawiące się na zewnątrz dzieci.