Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec
   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec

   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec

   Recenzje(1)
   1 799,00 zł
   lub 36 rat po 61 zł Logo Mbank
   Produkt dostępny od ręki
   Ilość
   zapytaj o indywidualną ofertę
   • Bezpieczne płatności Przelewy24Bezpieczne płatności Przelewy24
   • Darmowa dostawa Darmowa dostawa
   • Aż 30 dni na zwrotAż 30 dni na zwrot
   • Ochrona Kupującego TrustedShopsOchrona Kupującego TrustedShops

   Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + pokrowiec

   Ogrzewacz tarasowy Faro z dedykowanym pokrowcem

   Ten wysokiej jakości, zewnętrzny kominek gazowy to absolutny bestseller w sezonie wiosna/lato/jesień 2022. Dzięki niemu niezależnie od wieczornych temperatur spędzisz czas ze znajomymi w komfortowej atmosferze. Naturalnie tańczący płomień rzuca piękne złote światło tworząc wspaniałą atmosferę.

   Konstrukcja ogrzewacza jest niezwykle elegancka i stanowi ciekawą, przyciągającą uwagę dekorację. Atrakcyjny wygląd oraz przyjemne ciepło sprawią, że Twój ogród będzie zawsze pełny zrelaksowanych gości zarówno w wiosenne, letnie, jak i jesienne wieczory.

   Najważniejsze cechy Faro:

   • Przemyślana konstrukcja, eleganckie wzornictwo
   • Trwały i nierdzewny, wykonany z wysokiej jakości stali galwanizowanej malowanej proszkowo w kolorze czarnym
   • Zamykany schowek mieszczący najpopularniejszą w Polsce butle LPG o pojemności 11 kg
   • Cztery szyby wykonane ze szkła hartowanego pełnią funkcję ochronną i stabilizującą płomień
   • Ergonomiczny daszek zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła w otoczeniu ogrzewacza
   • Bezpieczny panel sterowania z zabezpieczeniem przed dziećmi i płynną regulacją płomienia
   • Wbudowane kółka z hamulcami zapewniają pełną i łatwą mobilność ogrzewacza
   • Długi czas palenia nawet do 55 godzin na jednej butli gazowej
   • Niski koszt eksploatacji, nawet przy obecnych cenach LPG godzina pracy urządzenia to koszt w granicach 2,00-3,00 zł
   • Wysoka wydajność cieplna o mocy aż do 8 kW (zakres mocy grzewczej od 5 do 8 kW)
   • Produkt polski, wytworzony zgodnie z międzynarodowymi normami i rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo użytkowania 
   • Dedykowane akcesoria

   W zestawie otrzymasz:

   • Kominek gazowy Faro
   • Cztery szyby ze szkła hartowanego
   • Stalowy daszek
   • Kamienie dekoracyjne
   • Efekt żarzenia dedykowany do kominków gazowych
   • Cztery kółka
   • Baterię AAA
   • Wąż podłączeniowy do butli gazowej
   • Reduktor do butli gazowej (37mbar)
   • Klucz płaski
   • Dedykowany pokrowiec ochronny
   • Instrukcję montażu i obsługi

   Komfort i bezpieczeństwo użytkowania ogrzewacza ogrodowego Faro

   Kominek gazowy Faro odpalamy tak samo jak każdą kuchenkę gazową. Aby go włączyć wystarczy nacisnąć i obrócić pokrętło w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i jednocześnie nacisnąć przycisk zapłonu. Wysokość płomienia płynnie regulujemy za pomocą tego samego pokrętła. Przechylenie lub przewrócenie urządzenia spowoduje automatyczne odcięcie dopływu gazu przez co kominek natychmiast zgaśnie.

   Szklane osłony i metalowy daszek chronią przed bezpośrednim dostępem do ognia i dodatkowo podkreślają blask płomienia. Dzięki bezpiecznemu i wydajnemu palnikowi ogrzewacz nie generuje dymu. Dedykowany pokrowiec zapewnia ochronę produktu podczas przechowywania i pomaga utrzymać czystość ogrzewacza.

   Prosty montaż ogrzewacza ogrodowego Faro

   Ogrzewacz Faro wysyłany jest w profesjonalnie zabezpieczonej paczce. Po wyjęciu produktu z pudełka wystarczy jedynie przykręcić kółka oraz włożyć szyby w odpowiednie miejsca nakrywając je daszkiem. Na koniec należy podłączyć butlę z gazem i w ten sposób ogrzewacz tarasowy jest gotowy do użycia. 

   Jeśli nie posiadasz butli z gazem możesz kupić ją w większości sklepów budowlanych takich jak Castorama, Leroy Merlin, OBI, PSB Mrówka itp. Pustą butlę wymienisz na pełną na praktycznie każdej stacji benzynowej.

   Wysoka sprawność spalania gazu w ogrzewaczu tarasowym Faro

   Maksymalny pobór gazu wynosi 0,5 kg/h. Ze standardową butlą gazową o pojemności 11 kg ten ogrzewacz tarasowy może pracować nawet do 55 godzin. Koszt eksploatacji wynosi jedynie 2,00-3,00 złote na godzinę pracy urządzenia. Przyjemne ciepło emitowane przez Faro jest odczuwalne w odległości do około 120 cm od urządzenia.

   Faro posiada moc grzewczą 8kW. Najlepiej sprawdza się w zadaszonych miejscach osłoniętych od wiatru takich jak altany, pergole. Emituje ciepło równomiernie z czterech stron przez szyby oraz otwory w daszku.

   Dedykowany pokrowiec ochronny do ogrzewacza tarasowego Faro

   Pokrowiec ochronny Faro z ciasno tkanego, wodoodpornego materiału zabezpieczy Twój kominek przed niekorzystnymi działaniami atmosferycznymi i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Produkt jest także odporny na promieniowanie UV, dzięki czemu nie tylko skutecznie ochroni urządzenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale również zachowa intensywny kolor materiału przez długi okres czasu. Pokrowce Planika to dodatkowa ochrona Twojego ogrzewacza, gdy nie jest używany oraz pomocne akcesorium do utrzymania jego czystości. 

   Najważniejsze cechy produktu:
   • Łatwa pielęgnacja
   • Mocny i trwały
   • Ochrona przez cały rok

   Efekt żarzenia dedykowany do kominków gazowych

   Efekt żarzenia stanowi wyjątkowy dodatek zapewniający niesamowite wrażenia estetyczne. Już jego mała ilość umieszczona w okolicy paleniska sprawi, że urządzenie nabierze atrakcyjniejszego wyglądu. Zastosowany w ogrzewaczu gazowym w połączeniu z kamieniami dopełni wizualnie magię związaną z obserwowaniem żywego ognia.

   Materiał, z którego wykonane są włókna żarowe, jest całkowicie bezpieczny i ekologiczny, nie zawiera żadnych substancji negatywnie wpływających na środowisko. Efekt żarzenia jest odporny na wysokie temperatury i zachowuje swoje właściwości nawet do 300 godzin pracy ogrzewacza gazowego. Pojedyncze opakowanie zawiera 1 gram gotowego materiału w postaci dociętych na odpowiednią długość włókien o grubości mniejszej niż średnica ludzkiego włosa.

   Faro został wyprodukowany w 100% w Polsce

   Planika Fires to polska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem specjalizująca się w wytwarzaniu urządzeń premium w kategorii kominków zasilanych gazem i bioetanolem. Wysoka jakość produktów i opatentowana technologia zdobyły zaufanie międzynarodowych partnerów, co pozwoliło rozszerzyć sieć dystrybucji do ponad 80 krajów na całym świecie. W Planice kominki produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami i spełniają europejskie wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji na terenie UE oraz są zgodne ze wszystkimi przepisami UE dotyczącymi redukcji emisji CO2.

   Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Faro:

   Dlaczego cena ogrzewacza Faro jest tak atrakcyjna w porównaniu do ceny innych produktów przy zachowaniu tak wysokiej jakości wykonania?

   Przemyślana konstrukcja (brak konieczności spawania) i wysokoseryjna produkcja spowodowała znaczne obniżenie kosztów wytworzenia.

   Czy mogę używać Faro w pomieszczeniach zamkniętych?

   Jest to produkt przeznaczony do stosowania w warunkach zewnętrznych. Istnieje możliwość użytkowania w zadaszonych pomieszczeniach, w których przynajmniej 25% powierzchni jest otwarta (altany, namioty, pergole, ogrody zimowe).

   Jaka musi być minimalna odległość między Faro a dachem na zadaszonym tarasie? Jakie odstępy trzeba zachować wokół ogrzewacza?

   Ogrzewacz tarasowy Faro można umieścić w dowolnym miejscu! Ważne jest jednak, aby zachować bezpieczną odległość od materiałów łatwopalnych – co najmniej 0,3 m wokół urządzenia i 1 m nad nim. Biorąc pod uwagę, iż ten kominek gazowy wraz z kółkami ma 1,5 m wysokości, dach musi być na wysokości przynajmniej 2,5 metra.

   Czy Faro można na stałe przymocować do powierzchni?

   Tak, produkt można zamontować na stałe w dowolnym miejscu na tarasie za pomocą kołków montażowych (nie są dołączone do zestawu).

   Czy mogę używać Faro podczas deszczu?

   Tak. Jego obudowana jest odporna na wilgoć dzięki podwójnej powłoce ze stali galwanicznej oraz malowaniu proszkowemu. W przypadku dłuższej ekspozycji na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym na deszcz, zaleca się użycie dedykowanego pokrowca bądź schowanie ogrzewacza w zadaszone miejsce.

   Czy mogę użytkować Faro w zimie?

   Oczywiście! Należy pamiętać jednak, że przy niskich temperaturach gaz w butli skrapla się i mogą wystąpić problemy z włączeniem ogrzewacza.

   Czy mogę zostawić Faro na zewnątrz gdy nie jest używany?

   Tak. Jest on odporny na warunki atmosferyczne, w szczególności przy zabezpieczeniu dedykowanym pokrowcem. Na zimę możesz przenieść go do schowka co ułatwią wbudowane kółka transportowe. Szybę oraz daszek zdemontujesz bez użycia dodatkowych narzędzi dzięki czemu zajmie on mniej miejsca.

   Czym zasilany jest Faro?

   Gazem propan-butan lub propanem.

   Czy w zestawie z Faro znajduje się butla gazowa?

   Nie, ogrzewacz tarasowy Faro jest dostarczany bez butli gazowej. Standardową butlę LPG o pojemności 11 kg znajdziesz w bardzo wielu punktach takich jak sklepy ogólnobudowlane i stacje benzynowe.

   Jaką butlę gazową należy zakupić?

   W ogrzewaczu mieści się maksymalnie butla o pojemności 11 kg, można umieścić w nim również zbiornik o mniejszej pojemności. Butla gazowa musi być dopasowana do dołączonego do ogrzewacza reduktora (1,5kg/h 37mbar LongTime) oraz średnicy węża podłączeniowego (Ø9mm). Jeśli butla gazowa ma inny rozmiar wlotu lub wymaga innego regulatora, należy wymienić dołączony regulator na odpowiedni (dostępny osobno na lokalnym rynku) bądź wymienić butlę na pasującą do dołączonych elementów podłączeniowych.

   Czy mogę używać Faro bez szyb?

   Niestety nie. Panele szklane mają za zadanie stabilizować i chronić płomień. Producent zabrania używania kominka bez szyb.

   Czy szklane panele nagrzewają się?

   Tak, jak w każdym ogrzewaczu tarasowym. Szklane osłony mogą nagrzewać się maksymalnie do 100 stopni Celsjusza.

   Jak dostarczany jest Faro?

   Kominek gazowy Faro dostarczany jest w dobrze zabezpieczonym, solidnym kartonie o wymiarach 46x46x94 cm i wadze 25 kg. Karton posiada wycięte uchwyty dzięki czemu w łatwy sposób można przenieść paczkę. 

   Planika
   Faro + Cover
   Wysokość cm
   150
   Szerokość cm
   36
   Głębokość cm
   36
   Waga kg
   20
   Materiał wiodący
   stal
   Kolor
   czarny
   Szyba ochronna
   tak
   Schowek na butlę LPG
   tak - butla 11 kg
   Zamknięcie schowka na klucz
   nie
   Kółka transportowe
   tak
   Regulacja płomienia
   tak
   Maksymalny czas palenia godziny
   55
   Moc grzewcza kW
   8
   Sterowanie
   manualne
   Panel sterowania
   widoczny
   Zdalne sterowanie - pilot
   nie
   Producent
   Planika
   Gwarancja
   24 miesiące
   Czas realizacji zamówienia
   1-2
   Forma dostawy
   paczka
   Anna2023-05-30
   gwiazdka opinii
   gwiazdka opinii
   gwiazdka opinii
   gwiazdka opinii
   gwiazdka opinii
   Przydatna rzecz

   warto zamówić wersję z pokrowcem, nie trzeba przecierać ogrzewacza za każdym razem z kurzu i pyłków

    Dodaj opinię o produkcie
    Ogrzewacz tarasowy Faro Planika + Pokrowiec

    Może zainteresuje Cię również

    Inni klienci kupili również

    8 innych produktów w tej samej kategorii: