Wkład do biokominka, palniki na bioetanol | Ambusto

Wkład do biokominka

Palnik do biokominka to możliwość wkomponowania majestatycznego ognia we własną aranżację. Wkład w podstawowej wersji wystarczy wstawić w przygotowany otwór, przy czym nie może to być otwór w materiałach łatwopalnych ani wrażliwych na temperatury. Palniki występują w wielu wersjach, mogą być prostokątne (podłużne) lub okrągłe. Jeśli nie znalazłeś palnika do biokominka odpowiedniego dla siebie skontaktuj się z nami - możemy przygotować w dowolnym wymiarze.

Filtry

Cena

120,00 zł - 16 995,00 zł

Szerokość

10 - 185

Wysokość

0 - 315

Głębokość

0 - 90

Szyba ochronna

Kolor

Czas realizacji zamówienia dni robocze

Producent

111 produktów

Siatka
Siatka 2
Lista 1
Lista 2
Katalog

Jak bezpiecznie zamontować wkład do biokominka?

Wnętrze każdego palnika do biokominka wypełnione jest wysoce absorbującymi włóknami ceramicznymi, które sprawiają, że żaden wstrząs, ani przewrócenie produktu nie spowoduje rozlania się paliwa.

Należy uwzględnić, że ciepło oddawane jest nad płomień, stąd nad paleniskiem muszą znajdować się materiały znoszące wysokie temperatury i odporne na działanie pary wodnej. Jeżeli planowana jest zabudowa nad ogniem to należy zostawić min. 50 cm odstępu nad paleniskiem tak, aby płomień miał miejsce na swobodne palenie się.

Samo palenisko musi być osadzone w materiale odpornym na temperaturę (na przykład stal, szkło, kamień). Zaleca się również stosowanie dodatkowej puszki, która zabezpieczy podwójnie przed gorącem lub ewentualnym rozlaniem paliwa do biokominka. 

Jeśli nie jesteś pewien czy Twój projekt jest poprawnie przemyślany pod kątem bezpieczeństwa użytkowania palnika na bioetanol skontaktuj się z nami. Nasz dział techniczny chętnie udzieli profesjonalnej porady i wybierze odpowiedni dla Ciebie wkład do biokominka.