Palnik Fala 345x345 Czarny (34,5 x 34,5 x 7,3 cm) Biopalenisko Kami
   Palnik Fala 345x345 Czarny (34,5 x 34,5 x 7,3 cm) Biopalenisko Kami
   Palnik Fala 345x345 Czarny (34,5 x 34,5 x 7,3 cm) Biopalenisko Kami

   Palnik Fala 345x345 Czarny (34,5 x 34,5 x 7,3 cm) Biopalenisko Kami

   Recenzja(0)
   1 599,00 zł
   brutto
   Przewidywany czas realizacji do 10 dni roboczych
   Produkt na zamówienie

   Palniki Kami to możliwość wkomponowania majestatycznego ognia we własną aranżację. Wystarczy wstawić palenisko w przygotowany otwór.

   Dodatkowy pojemnik zabezpieczający :
   Ilość
   EU 32 34 36 38 40 42 44 46
   US XX5 XS S M L XL XXL XXL
   Arm Length 61 61,5 62 62,5 63 63,5 64 64,5
   Bust Circumference 80 84 88 92 96 101 106 111
   Waist Girth 61 65 69 73 77 82 87 92
   Hip Circumference 87 91 95 99 103 108 113 118

   Biopaleniska na bioetanol to możliwość wkomponowania majestatycznego ognia we własną aranżację. Palenisko w podstawowej wersji wystarczy wstawić w przygotowany otwór, przy czym nie może to być otwór w materiałach łatwopalnych ani wrażliwych na wysokie temperatury. Należy uwzględnić również, że ciepło oddawane jest nad płomień, stąd nad paleniskiem muszą znajdować się również materiały znoszące wysokie temperatury i odporne na działanie pary wodnej. Jeżeli planują Państwo zabudowę nad ogniem to należy zostawić min. 40-50 cm odstępu nad paleniskiem tak, aby płomień miał miejsce na swobodne palenie się. Do podstawowej wersji paleniska można dokupić dodatkowy pojemnik zabezpieczający, który umożliwi montaż biopaleniska w zabudowie lekkiej-szkieletowej lub meblowej. 

   PALNIKI FALA MARKI KAMI

   Marka Kami to największa różnorodność palników charakteryzujących się najwyższymi parametrami technicznymi i użytkowymi. Palniki typu Fala są zastrzeżonym wspólnotowym wzorem przemysłowym, ważnym we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Urządzenia te charakteryzują się pokrywą precyzyjnie wyciętą w kształt sinusoidy (fali), dzięki czemu płomień jest bardziej trójwymiarowy. Regulacji wielkości płomienia dokonuje się za pomocą specjalnego uchwytu poprzez przesunięcie jednej z części pokrywy. Laserowo wycięty kształt blachy zapewnia idealne spasowanie krawędzi pokrywy tym samym gwarantując precyzję regulacji wielkości płomienia, jak również szybkie i łatwe jego wygaszenie.

   Kami opracowało również własny system zabezpieczeń, który pozwala na całkowite zniwelowanie niebezpieczeństwa spowodowanego ewentualnym niekontrolowanym wyciekiem biopaliwa z palnika. 

   PALNIK FALA 345/345

   Palnik Fala 345 składa się w dolnej części z pojemnika wykonanego z blachy o grubości 1 mm, malowanego proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny (półmat), wewnątrz którego znajduje się wypełnienie z włókna pochodzenia wulkanicznego (mata glinokrzemianowa). Wypełnienie jest niepalne, odporne na temperaturę do 1 260 st. C – nie ulega topnieniu, natomiast doskonale wchłania bioetanol i zapobiega jego pływaniu w palniku.

   Górna część wkładu na bioetanol to:

   • metalowa siatka zabezpieczająca matę glinokrzemianową
   • stalowa maskownica z otworami, wykonana z blachy o grubości 3 mm, która ma za zadanie usprawnić obieg oparów bioetanolu oraz stanowi oparcie dla pokrywy wkładu
   • ruchoma pokrywa wkładu, pozwalająca na regulację wielkości płomienia, wykonana z blachy o grubości 5 mm

   Górna część wkładu na biopaliwo wykonana jest ze stali malowanej proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny (półmat).

   DODATKOWY POJEMNIK ZABEZPIECZAJĄCY

   Pojemnik zabezpieczający został skonstruowany, aby dać użytkownikowi biokominka jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa oraz rozszerzyć możliwość zamontowania urządzenia w zabudowach o lekkiej-szkieletowej konstrukcji i w zabudowach meblowych. Jest on wykonany z grubej blachy malowanej proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny (półmat), a w jego bocznych ściankach znajdują się otwory wentylacyjne. Pojemnik ma wymiary dostosowane do konkretnego wymiaru palnika na biopaliwo, a jego zadaniem, oprócz absorbowania ciepła, jest „wyłapanie” ewentualnego przypadkowego wycieku bioetanolu i zapobiegnięcie przedostaniu się go do wnętrza zabudowy. Pojemnik pozwala na odprowadzenie oparów biopaliwa poprzez otwory wentylacyjne i tym samym całkowite zniwelowanie mogącego wystąpić zagrożenia.

   Stosując do zabudowy wkład na bioetanol wraz z pojemnikiem zabezpieczającym mamy pewność, że ciecz nie wydostanie się na zewnątrz w żadnym wypadku. Jest to dodatkowe zabezpieczenie biokominka do zabudowy.

   KOMPLET ZAWIERA:

   • biopalenisko
   • uchwyt do regulacji oraz wygaszania płomienia
   • zapalarkę

   BIOPALENISKO NA WYMIAR

   Potrzebujesz biopaleniska na konkretny wymiar, o konkretnej pojemności lub o innej mocy grzewczej? Skontaktuj się z nami!

   Kami
   BP-006-000
   Wysokość cm
   7,3
   Szerokość cm
   34,5
   Głębokość cm
   34,5
   Waga kg
   8,5
   Kolor
   czarny
   Rodzaj wykończenia
   półmat
   Szerokość paleniska cm
   34,5
   Rodzaj paleniska
   Palnik FALA 345 mm | Stal malowana proszkowo CZARNY PÓŁMAT
   Kształt paleniska
   fala
   Regulacja płomienia
   tak
   Pojemność paleniska litry
   4,9
   Możliwość montażu w meblu
   tak (w wersji z dodatkowym pojemnikiem zabezpieczającym)
   Możliwość zmiany wymiarów
   tak
   Producent
   Kami
   Gwarancja
   24 miesiące
   Czas realizacji zamówienia dni robocze
   5-10

   Na ten moment brak opinii

   Dodaj opinię o produkcie
   Palnik Fala 345x345 Czarny (34,5 x 34,5 x 7,3 cm) Biopalenisko Kami

   8 innych produktów w tej samej kategorii: