Biokominki do zabudowy
Biokominek do zabudowy to gotowa obudowa ze stali wraz z wbudowanym palnikiem na bioetanol. Jest to urządzenie zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić ich montaż we wcześniej przygotowanej wnęce. Taki biokominek nadaje się do osadzenia w wielu materiałach, takich jak płyty G-K ognioodporne, ceramika, kamień, szkło, gres itp. Niektóre z modeli do zabudowy posiadają dodatkową izolację termiczną, aby umożliwić montaż w materiałach bardziej wrażliwych na temperaturę. Dowiedz się więcej z karty produktu lub zadzwoń do nas – chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego biokominka do zabudowy.
58 produktów
Biokominki do zabudowy - rodzaje
Biokominki do zabudowy i można podzielić na dwa rodzaje: gotowe wkłady na bioetanol do zabudowy oraz palniki na bioetanol do samodzielnej aranżacji. Pierwsza opcja wymaga od nas mniej wysiłku ponieważ otrzymujemy gotowy produkt zaprojektowany do osadzenia we wcześniej przygotowanej wnęce - na przykład w płycie G-K. Składa się on z paleniska oraz metalowej obudowy, która przybiera różne wymiary oraz kształty. Niektóre biokominki do zabudowy posiadają nawet dodatkową wbudowaną izolację termiczną, aby jeszcze lepiej odizolować płomień od zabudowy.
Jak zrobić zabudowę pod biokominek?
Samodzielna zabudowa biokominka wymaga przemyślenia kilku kwestii technicznych. Otoczenie palnika musi być wykonane z materiałów niepalnych oraz odpornych na wysoką temperaturę. Należy również zachować odpowiednie odległości od źródła ognia. Przyjmuje się, że górna część obudowy musi być oddalona od płaszczyzny palnika minimum 50 cm. Jako obudowa palnika może nam posłużyć na przykład kamień naturalny, konglomerat, szkło hartowane lub stal nierdzewna.
Jeśli korzystamy z gotowych rozwiązań w postaci gotowego biokominka do zabudowy w zasadzie wystarczy wykonać standardową zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych zostawiając wnękę o określonych wymiarach, aby na koniec wsunąć urządzenie. Warto korzystać z regipsu ognioodpornego (czerwony) oraz dołożyć dodatkową izolację termiczną jeśli dany model jej nie posiada. Należy również sprawdzić wagę biokominka, aby zabudowa go utrzymała. Większość modeli waży powyżej 15 kilogramów co należy uwzględnić przy wykonywaniu stelaży.
Czy biokominek można zabudować w meblu?
Tak, ale najprostszym sposobem jest zakup dedykowanego biokominka do zabudowy w meblu. Taki kominek został zaprojektowany specjalnie z myślą o zabudowie meblowej. Tego typu model został wyposażony w dodatkową izolację, która bezpiecznie osadza go w płycie meblowej oraz izoluje temperaturę od tego wrażliwego materiału. To właśnie izolacja ma tu kluczowe znaczenie dlatego koniecznie należy wybierać modele biokominków do zabudowy w nią wyposażone.