×
Jak działa biokominek

Jak działa biokominek

Biokominek jest to znacznie wydajniejsza i bardziej ekologiczna wersja tradycyjnego kominka. Dzięki zastąpieniu drewna ekologicznym i bezwonnym biopaliwem podczas spalania nie wydziela się dym, sadza czy popiół. Biokominek emituje jedynie parę wodną i dwutlenek węgla, w ilościach podobnych do tych wydzielanych przez dorosłego człowieka. Do jego zainstalowania i użytkowania nie jest więc potrzebna instalacja kominkowa, nie wymagane są żadne pozwolenia.

Biokominek stanowi nowoczesne uzupełnienie standardowego systemu grzewczego, który można umieścić w pomieszczeniach nienadających się do instalacji kominków tradycyjnych. Ważną cechą biokominków jest fakt, iż pali się w nich żywy ogień, co stanowi ich przewagę nad elektrycznymi kominkami i spełnia marzenie każdej rodziny o przytulnym domu oraz atrakcyjnym wnętrzu.  Biokominek to urządzenie niezwykle proste w montażu i wygodne w użytkowaniu, a cała jego obsługa ogranicza się do uzupełniania biopaliwa.

Do jego prawidłowego funkcjonowania jest jedynie potrzebna klasyczna wentylacja, która znajduje się w każdym obiekcie. Biokominki zbudowane są na ogół ze stali nierdzewnej, dostępne są także wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego, kamienia bądź ceramiki. Najistotniejszym elementem urządzenia jest palenisko, które występuje w dwóch wersjach – otwartej (pusty pojemnik na płyn) bądź zamkniętej (w pojemniku znajduje się materiał absorbujący płyn, co gwarantuje jego równomierne spalanie). Rozwiązania technologiczne biokominków zapewniają bezpieczeństwo i radość z ich użytkowania.