Czy można zamienić tradycyjny kominek w biokominek, biokominek w tradycyjnym kominku, jak kominek w biokominek

Czy można zmienić tradycyjny kominek w biokominek?

Decyzja o zmianie tradycyjnego kominka w biokominek może wynikać z wielu powodów, nie tylko tych motywowanych zaletami biokominka, ale także niemożnością korzystania z tradycyjnego paleniska ze względu na zmiany konstrukcyjne budynku lub trwałego zatkania przewodu do odprowadzania spalin.

Przekształcenie tradycyjnego kominka w biokominek jest niezwykle proste i sprowadza się do zakupienia samego paleniska do biokominka i zamontowania go do środka żeliwnego wkładu tradycyjnego paleniska. Przy tej zmianie obudowa starego kominka pozostaje nienaruszona. Aby zwiększyć ilość odczuwanego ciepła możemy dodatkowo zdemontować przednią szybę lub, gdy posiadamy dużej wielkości kominek, zakupić kilka palenisk i zamontować je wewnątrz tradycyjnego wkładu kominowego. Można również uszczelnić komin, by ciepło generowane przez biokominek w 100% było kierowane do pomieszczenia.

Innym rozwiązaniem jest zakupienie specjalnie dedykowanych do kominków tradycyjnych wkładów na bioetanol. Dedykowany wkład na bioetanol do kominka tradycyjnego to przyjazne dla środowiska rozwiązanie i doskonały sposób na cieszenie się ciepłem i żywym ogniem w kominku bez uciążliwości związanych z jego eksploatacją. Jeżeli posiadasz tradycyjny kominek opalany drewnem to z łatwością możesz przekształcić go w biokominek przy zachowaniu dotychczasowej konstrukcji – wystarczy, że włożysz wkład i napełnisz go bioetanolem.

OGRZEWAJ DOM, A NIE PLANETĘ

W tradycyjnych kominkach opalanych drewnem dużo ciepła ucieka przez komin. Bioetanol spala się bezwonnie, nie wydzielając przy tym dymu, sadzy ani niebezpiecznych gazów, dzięki czemu biokominki i wkłady na bioetanol nie wymagają żadnych instalacji kominowych przez co całe ciepło kierowane jest do pomieszczenia, w którym się znajdują.

Kominek w biokominek, ekologiczny biokominek, zamiana kominka w biokominek, ogrzewanie biokominek

Pin It

«